O nas

Stowarzyszanie Małe Rzeczy powstało z myślą o osobach wykluczonych społecznie, przede wszystkim o matkach samotnie wychowujących dzieci oraz osobach starszych. Realizowane przez naszą organizację przedsięwzięcia obejmują działania służące zapobieganiu nierównościom społecznym osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. STATUT STOWARZYSZENIA

Realizujemy liczne warsztaty i szkolenia edukacyjne, w tym także projekty z dofinasowań ze środków unijnych oraz we współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi. Zrealizowane projekty to m. in. „Akademia Mamy", „Klub Seniora", „Dzienny Dom Opieki Medycznej", „Klub Młodzieżowy Małe Rzeczy" oraz warsztaty aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych z powiatu inowrocławskiego.

Prowadzimy szkolenia z zakresu adaptacji kulturowej dla cudzoziemców, obsługi klienta wielokulturowego w służbie zdrowia, społecznej odpowiedzialności biznesu firm i skuteczności kampanii edukacyjnych i społecznych. Dochód z warsztatów i szkoleń wspiera cele statutowe Stowarzyszenia. 

Długofalowym celem Stowarzyszenia jest budowa Przyjaznego Domu Chronionego integrującego starsze pokolenie z matkami samotnie wychowującymi dzieci. Placówka pomoże mamom w lepszej adaptacji społecznej i aktywizacji zawodowej. 

Bądź na bieżąco i odwiedzaj nas na Facebook  oraz Instagram 

Nasz zespół

Marta Przybysz.jpg

Marta Przybysz - dyplomowana opiekunka medyczna, uczestniczka wielu kursów i szkoleń z zakresu pracy z osobą chorą i niesamodzielną. Doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi i niesamodzielnymi zdobywała przez wolontariaty w hospicjach, domach środowiskowych i samopomocy

Malgorzata Sirko.jpg

Małgorzata Sirko- przedsiębiorca, laureatka konkursu "Złota Setka Pomorza i Kujaw 2013", właściciel i prezes zarządu Centrum Medycznego Sir Med działającego w sektorze usług medycznych sfery prywatnej i finansowanej ze środków publicznych w zakresie specjalistki, fizjoterapii ambulatoryjnej i ZOL

Beata Kempinska.jpg

Beata Kępińska – absolwentka MBA, zawodowo związana z Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy oraz z Centrum Medycznym Sir Med w Inowrocławiu. Uczestniczka wielu konferencji i szkoleń w zakresie rozwoju opieki zdrowotnej w Polsce i na świecie.

Dariusz Sirko.JPG

Dariusz Sirko - absolwent GSSR Lancaster University i Polskiej Akademii Nauk, autor „Pocket History of Poland”- kieszonkowej historii Polski dla obcokrajowców. Specjalista w obszarze adaptacji kulturowej obcokrajowców z ponad 5 letnim doświadczeniem. 

Edyta Sirko.jpg

Edyta Sirko - socjolog, aktorka, specjalista ds. PR, od początku kariery zawodowej związana była z licznymi grupami teatralnymi dla najmłodszych jak i widzów dorosłych. Poprzez swoją działalność artystyczna pragnie inspirować innych do pracy nad sobą

Kamila Pochowska.JPG

Kamila Pochowska - absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Aktywistka na rzecz pomocy dzieciom i ich rodzinom. Otwartość i poczucie humoru otwiera jej drzwi do działania z drugim człowiekiem.

IMG_0923.JPG

Damian Jankowski- Aktor młodego pokolenia znany z licznych ról teatralnych, produkcji telewizyjnych i filmowych m.in.: Klan, Na Wspólnej, Hotel 52, Przyjaciółki, Na sygnale, czy Studniówk@. Ambasado inicjatyw organizowanych przez Stowarzyszenie Małe Rzeczy.

 

IMAG2831.jpg

Alicja Waszak- absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy: doradca zawodowy, logopeda, terapeuta zajęciowy. W swojej pracy zwraca szczególną uwagę na dobro drugiego człowieka, dokłada wszelkich starań by poznać swoich podopiecznych, lepiej rozumieć ich potrzeby być dla nich wsparciem, wpływać na ogólną poprawę sprawności i samopoczucia psychicznego. Terapia sztuką stanowi dla niej bazę na której opiera swoją pracę i nieustannie ją pogłębia.

KONTAKT

Stowarzyszenie Małe Rzeczy

  • ul. Staropoznańska 131-133
    88-100 Inowrocław
  • Telefon: +48 669 506 038
  • Email: biuro@malerzeczy.org

KRS: 0000673917
NIP: 5562768594
Regon: 367184599
Data rejestracji: 2017-04-28